Sertifikaadid

             Kuidas saada aru, kas näiteks t-särk vastab oma tootekirjeldusele?             Paljud lubavad kvaliteeti või orgaanilist kangast, kuid pelgalt sildist ei piisa. Selleks et tõendada kanga ja värvide päritolu on vaja jälgida sertifikaate. Seletame siinkohal lahti, millised on tuntumad tekstiiltoodete sertifikaadid ning mida need näitavad.Sertifikaat

Globaalse orgaanilise tekstiili standard on suurim ülemaailmne orgaaniliste kiudude tekstiilitöötlemise standard. GOTS tähis garanteerib, et puuvill on orgaaniliselt kasvatatud ning tagab jälgitavuse alates tooraine koristamisest kuni lõpptarbijani viimiseni, sealhulgas on sertifikaadid olemas igas tootmisetapis. GOTS sildiga tooted peavad olema vähemalt 70% ulatuses sertifitseeritud orgaanilistest kiududest ning sildiga “orgaaniline” peab sisaldus olema vähemalt 95%.

Tähis annab kinnituse, et:

  • tegu on mahepõllumajanduses kasvanud toorainega, mille puhul ei kasutata keskkonnale kahjulikke aineid;
  • tootmine vastab nii keskkonna kui sotsiaalsetele standarditele, sh näiteks inimväärsed töötingimused, õiglane palk, kemikaalide vältimine, vee ja energia säästlik tarbimine.

Täpsemalt saad lugeda global-standard.org lehelt

Nii nagu nimest järeldada võib, seisab organisatsioon rõivaste õiglase tootmise eest, suunates oma tähelepanu tööliste töötingimustele.

Rõivatööstuses töötab maailmas umbes 75 miljonit inimest, kellest 85% on naised. Suurtes tehastes on probleeme nii madalate palkade ja ohutusalaste rikkumistega, aga ka soopõhise vägivalla ning mõnel juhul ka sunniviisile töö ja lapstööjõu kasutamisega.

Fair Wear märgistus on pea 140 brändil, nende hulgas loomulikult ka kõik meie poolt müüdavad brändid.

Täpsemalt saad lugeda fairwear.org lehelt

Peta nimi on tuletatud ingliskeelsetest sõnadest People for the Ethical Treatment of Animals ehk eesti keeles öelduna on tegu suurima loomade õiguste eest seisva organisatsiooniga. Materjali mõttes tähendab see, et on kasutatud alternatiive loomse päritoluga materjalidele ning ei ole sooritatud ühtegi loomset katset. Tooted on valmistatud 100% vegan materjalidest.

 

OSC The Organic Content Standard

Kui soovid olla kindel, et valmistatud riided on orgaanilist päritolu kangast, siis OSC sertifikaadiga toodete puhul on jälgitud toormaterjali kasutust alates toorainest kuni valmis tooteni. Muuhulgas on antud organisatsiooni eesmärgiks aidata vähendada 2030. aastaks kiu ja tooraine tootmisel tekkivaid kasuhoonegaase 45 % võrra. Lähemalt saad lugeda textileexchange.org lehelt.

 

OEKO-TEX ® standard 100 on üks maailma tuntumaid standardeid, mis hindab inimeste tervisele ja keskkonnale kahjulike keemiliste ainete kasutust tekstiilides. Standard 100 keelab suisa osad potentsiaalselt kahjulikud ained, mida ei ole veel juriidiliselt keelatud. Sertifikaati ei väljastata mitte lihtsalt lõpptootele, vaid testitakse kõike, sh ka näiteks niite ja nööpe.

GRS The Global Recycled Standard

Taaskasutatud tekstiilide maailma tuntuimaks standardiks on just GRS, mis kehtib kogu tarneahelale. Jälgitakse keskkonnapõhimõtteid, sotsiaalseid nõudeid, kemikaalisisaldust ja märgistamist ning oluline osa on selle kõige jälgitavus igas etapis. Kõik meie müüdavad taaskasutatud puuvillast ja polüestrist valmistatud riided omavad GRS sertifikaati.

Võta meiega ühendust!